Księgowość

Zobacz nasze biuro rachunkowe

Prowadzenie gospodarki magazynowej jest dla wielu przedsiębiorców bardzo istotne, ale jeszcze nigdy wcześniej nie było tak proste i funkcjonalne. Moduł magazynowy w Petra24.pl pozwala na ujęcie stanów magazynowych także w ujęciu wartościowym.


W celu wprowadzenia dokumentu zakupu towarów, które mają być widoczne w ewidencji stanów magazynowych, należy wybrać na pulpicie Zakupy na magazyn lub z menu Zakupy -> Zakupy na magazyn. Pojawi się tabela wcześniej wprowadzonych zakupów na magazyn. Po kliknięciu Dodaj wyświetli się okno do wprowadzania danych z dokumentu zakupu, tj. daty, numer, kontrahent oraz pozycje zakupowe, które wprowadza się również poprzez przycisk Dodaj. Należy wyszukać i wybrać właściwą pozycję towaru lub wprowadzić do katalogu, jeśli zakupiono coś pierwszy raz. Po wpisaniu ilości i ceny towaru wystarczy zatwierdzić całość przez Zapisz. Identycznie wprowadza się  pozostałe pozycje z dokumentu zakupu. Podobne można łatwo kopiować. Następnie należy wskazać Sposób płatności. Jeżeli przypisano danemu kontrahentowi określone warunki płatności, system sam je w tym miejscu podpowie. Na koniec Zapisz wystawiony dokument zakupu.

Jak wybrać kontrahenta? - zobacz więcej

UWAGA!

  • Większość dokumentów można wprowadzać przeliczając ich wartości zarówno od wartości netto, jak i brutto. 
  • Istnieje możliwość wyboru trybu pracy z modułem gospodarki magazynowej:
    - chcę mieć możliwość sprzedaży towaru pomimo braku stanu na magazynie, stan uzupełnię później,
    - chcę mieć pewność, że nigdy nie sprzedam towaru, którego nie mam na stanie magazynowym.

 

Pamiętaj! 

W każdym momencie pracy w Petra24.pl będzie Ci służył Podręczny System Pomocy, który znajdziesz zawsze pod ikonką . PSP zawiera informacje i wskazówki przy każdym polu do wypełnienia czy wyboru, a także przy obejmuje szeroki opis dokumentów i zdarzeń gospodarczych, dzięki któremu pozbędziesz się wielu wątpliwości, a Twoje decyzje będą poprawne.

Dzięki Inteligentnemu Systemowi Wyszukiwania łatwo znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Wystarczy w polu do szukania, oznaczonym symbolem  wpisać dowolny fragment szukanej pozycji, np. nazwa ulicy kontrahenta, imię osoby do kontaktu, a ISW od razu podpowie, co wybrać.

Wróć do poprzedniej stronyPetra Sp. z o.o.

Pl. Matejki 20/2
65-056 Zielona Góra
tel +48 68 470 96 16

Google+

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.

Regulamin śwadczenia usług za pomocą strony www.petra24.pl