Księgowość

Zobacz nasze biuro rachunkowe

Wprowadzanie dokumentów kosztowych wymaga wiedzy księgowo-podatkowej i sporo doświadczenia. Ale nie z Petra24.pl! Tu wiedza i doświadczenie "zaszyte" są w automatycznych procesach księgowania, a w podejmowaniu decyzji użytkownikom pomagają zaawansowane narzędzia.

W celu wprowadzenia dowolnego dokumentu kosztowego należy wybrać na pulpicie Koszty, zdarzenia gospodarcze lub z menu Zdarzenia->Koszty, zdarzenia gospodarcze. Pojawi się tabela z wcześniej wprowadzonymi zdarzeniami gospodarczymi. Po kliknięciu Dodaj wyświetli się spis z rozbudowaną strukturą zdarzeń gospodarczych, tzw. RDZ - Rozbudowane Drzewo Zdarzeń.

Wówczas wystarczy po prostu zacząć pisać np. paliwo, pb95, komputer, samochód, a system sam podpowiada zdarzenia, które  można przyporządkować do wprowadzonego słowa. Po wybraniu odpowiedniej pozycji należy wypełnić wyświetlony formularz: daty, numer, kontrahent - pomocny może być tutaj PSP. Tak wprowadzony dokument zostanie odpowiednio zaksięgowany. Jeżeli istnieje taka potrzeba zostanie on wprowadzony do rejestru wyposażenia, środków trwałych, ewidencji przebiegu pojazdu i rejestru środowiskowego.

Jak wybrać kontrahenta? - zobacz więcej

UWAGA!

  • Jeżeli na jednym dokumencie znajduje się kilka pozycji, które odpowiadają rożnym zdarzeniom gospodarczym, np. zakup materiałów promocyjnych i materiałów biurowych, należy wprowadzić osobno wszystkie te pozycje klikając ponownie przycisk Dodaj lub Dodaj pozycję.
  • Jeżeli na dokumencie znajduje się kilka pozycji, które odpowiadają jednemu zdarzeniu gospodarczemu, np. teczka ofertowa, identyfikator, wizytówki, można wprowadzić je jako jedno zdarzenie (tu: zakup materiałów promocyjnych) podając ich łączną wartość.
  • Większość dokumentów można wprowadzać przeliczając ich wartości zarówno od wartości netto, jak i brutto.


Przykład 1.  Wprowadzenie zakupu wyposażenia / środka trwałego

Dokonano zakupu komputera do firmy, w Zdarzeniach gospodarczych wpisujemy „komputer” - działa to jak wyszukiwanie w internecie, program podpowiada wszystkie zdarzenia związane z komputerem, wybieramy kategorię Zakup urządzenia. Następnie wprowadzamy daty i wartości z faktury zakupu, nie przejmując się decyzją o przypisaniu komputera do wyposażenia czy środków trwałych, wprowadzaniem do rejestrów i zestawień. To robi za nas system.

 

Pamiętaj! 

W każdym momencie pracy w Petra24.pl będzie Ci służył Podręczny System Pomocy, który znajdziesz zawsze pod ikonką . PSP zawiera informacje i wskazówki przy każdym polu do wypełnienia czy wyboru, a także przy obejmuje szeroki opis dokumentów i zdarzeń gospodarczych, dzięki któremu pozbędziesz się wielu wątpliwości, a Twoje decyzje będą poprawne.

Dzięki Inteligentnemu Systemowi Wyszukiwania łatwo znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Wystarczy w polu do szukania, oznaczonym symbolem  wpisać dowolny fragment szukanej pozycji, np. nazwa ulicy kontrahenta, imię osoby do kontaktu, a ISW od razu podpowie, co wybrać.

Wróć do poprzedniej stronyPetra Sp. z o.o.

Pl. Matejki 20/2
65-056 Zielona Góra
tel +48 68 470 96 16

Google+

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.

Regulamin śwadczenia usług za pomocą strony www.petra24.pl